Czy każdy Przedsiębiorca zna to przysłowie?
„Mądry Polak po szkodzie”? Jest to przysłowie polskie z grupy tych „o mądrości” mówiące o pewnej cesze charakterystycznej dla Polaków. Mówi się, że Polak uczy się na błędach już popełnionych, zamiast przewidywać negatywne skutki za wczasu.

Oczywiście będzie to post w kontekście bezpieczeństwa pracy i szkoleń BHP, ponieważ widzę tu pewną prawidłowość. Aha, a instrukcja do pobrania będzie poniżej.

profilbhp.pl andrychów szkolenia bhp wstepne okresowe ocena ryzyka zawodowego audyt przedsiębiorca mądry

Jakiś czas temu byłam świadkiem wypadku. Pani pracująca na linii produkcyjnej, chcąc uratować kilka etykiet (produkt), rzuciła się z rękami po ich wyciąganie z zębatek. Efekt był taki, że zębatki wciągnęły jej palce  dłoni i połamały je. Cała linia musiała być zatrzymana a czas jaki upłynął od zatrzymania tejże linii do wyciągnięcia jej dłoni – to było ok. 10 minut.

Nie chcielibyście widzieć jej miny. Pomieszanie bólu i wstydu, zażenowania i .. no własnie.. i czego?

Podczas prowadzenia postępowania powypadkowego dowiedziałam się, że ta Pani (poszkodowana) nie miała szkolenia BHP, ponieważ w ten dzień miała urlop wypoczynkowy. Zatem ja pytam. Czy jest to argument przemawiający za czy przeciw jej winie?

Jak długo zamierzasz pozwalać, by Twoi pracownicy wykonywali pracę bez odpowiednich szkoleń BHP? Pamiętaj, że jak zawsze odpowiedzialność ponosi Przedsiębiorca. 
Polskie prawo wyraźnie wskazuje, jakie obowiązki jako Pracodawca musisz wypełnić, czego przestrzegać i o co się postarać, by zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do realizacji przydzielonych im zadań.

Nic więcej nie będę pisać, ponieważ i tak pewnie całe 1 % osób, które zaczęły czytać ten post znalazło się w tym miejscu.

Jeśli jednak znajdujesz się w tym malutkim 1 % moich czytelników to pragnę Ci powiedzieć, że odpowiedzialność ponosi Pracodawca. Takiemu pracownikowi nie dość, że należy się 100% płatne L4 to na dodatek jeszcze zadośćuczynienie i odszkodowanie, jeśli będzie tego świadomy. Pytasz jak to możliwe? Wokół nas jest mnóstwo firm, które wyszukują poszkodowanych i uświadamiają ich.  Proszę więc…

Uporządkuj sprawy BHP w Twojej firmie i śpij spokojnie.
Proszę więc, uporządkuj sprawy BHP. Nie dawaj nikomu argumentu/dowodu, że swoje obowiązki (obowiązki Pracodawcy) źle wypełniasz.
Jeśli chcesz z nami kształtować kulturę bezpieczeństwa w Twojej firmie, to skontaktuj się z ProfilBHP.pl i sprawdź kiedy możemy przyjechać do Ciebie i przeszkolić Twoich pracowników. Dostarczamy naszym Klientom usług o najwyższej jakości z zakresie BHP, ppoż i Pierwsza Pomoc.
Z NAMI WSZYSTKO ŚWIETNIE SIĘ UŁOŻY. profilbhp.pl

profilbhp.pl andrychów szkolenia bhp wstepne okresowe ocena ryzyka zawodowego audyt przedsiębiorca mądry

Angelina Rajda-Tasior

 

AHA a na koniec obiecana Instrukcja Bezpiecznego korzystania z niszczarki.

Pobierz uniwersalną INSTRUKCJĘ BHP NISZCZARKI – instrukcja bhp niszczarki